Oyuncu Caddesi - Full Oyun - Torrent İndir - Film - Dizi - Program Forumuna Hoşgeldiniz
Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir).
Sponsor Reklam

Pompacı avatar
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Multiplayer Oyun Kuralları


Çevrimdışı Pompacı
#1

Son Güncelleme: 1 Şubat 2015


Rotterdam europoort bölümünde sollamak/sağlamak yasaktır.
Sürekli Korna - Kick / Ban

Bilerek veya uzun süreli olarak kornaya basıp rahatsız etme.Kullanıcı Adı - Kick / Ban
Hakaret içeren veya uygun olmayan kullanıcı adları.


Yarış Yapmak - Kick / Ban
Herhangi bir şekilde yarış yapmak, kışkırtmak, yarışa tutuşmak.


Yanlış Yol - Kick / Ban
Yolda hatalı kalacak şekilde durma veya benzer bir şey.Uygunsuz Sollama - Kick / Ban
Düşük FPS'nin olduğu alanlarda sollamaya çalışmak özellikle Rotterdam gibi yoğun yerlerde ceza ile karşılaşırsınız.Küfür - Kick / Ban
Küfür veya uygunsuz kelime kullanırsanız ceza alırsınız.Oyunculara veya Oyun Yöneticilerine Hakaret - Kalıcı Ban
Oyunculara veya oyun adminlerine küfür veya herhangi uygunsuz bir kelime.Sıkıştırma veya Çarpma - Geçici / Kalıcı Ban
Amaçsız bir şekilde diğer oyunculara çarpmak, zorla zarar verme gibi davranışlar kalıcı yasaklanma ile önlenir.Engelleme - Geçici / Kalıcı Ban
Diğer oyuncuların güzergahını kapatamazsınız. Oyunlarını engelleyemezsiniz. Yol kapatamazsanız. Aksi halde kalıcı olarak oyundan yasaklanırsınız.Hile Kullanımı - Kalıcı Ban
Hız sınırlayıcı devredışı bırakma ve benzer hile yöntemlerini kullanan oyuncular sunucudan kalıcı olarak yasaklanır.Kötüye Kullanım - Kalıcı Ban
Oyunu kötüye kullananlar; yanlış rapor gönderenler, bug olmayan alanda kötü davranışlar sergileyenler kısaca oyunu kötüye kullananlar kalıcı olarak yasaklanır.Uygunsuz Park - Kick / Ban
Kalabalık olan alanlarda hatalı park yaparsanız ceza ile karşılaşırsınız.Sohbet ve Rapor Spamı - Kick / Ban
Birden fazla mesaj yada rapor gönderimi.


Desteklenmeyen Mod Kullanımı - Kalıcı Ban

Oyun çökmelerine neden olan veya olmayan herhangi bir istenmeyen modu kullanmak yasaktır.

Siyası İçerik - Kick / Ban

Nickte veya oyunda siyaset içerik yasaktır.Politik Kullanıcı Adları: Kick / Ban

Herhangi bir akıma mensup, ölmüş ya da en ufak bir siyasi oluşuma ya da tartışmaya sebep verebilecek kullanıcı adları kullanmak.Ban/Yasaklanmadan Kaçmak: Yasaklanma Sürenizin Uzaması / Kalıcı Ban

Yasaklanmanızı başka bir hesap açarak aşmaya çalışmak. (Yasaklandınız, oyuna giremiyorsunuz.. Yeni bir hesap açıp yasaklanmanızı aşmak yasaktır.)


Işıkları Yakmadan Seyahat: Kick / Ban

Gece karanlıkta ışıklarınızı yakmadan sürüş yapmak

Karışıklık Yaratmak / Rahatsızlık VermekAçıklama yapmak gerekirse, başka kullanıcıların çekicilerine çarparak, trafikte karışıklığa sebebiyet vermek.


Ping Sorunları


Trafiğin karışıklığını önlemek için pingi 650 veya üzerinde olan oyuncuların sunucu ile bağlantısı kesilecek.
Sollama


Aşağıdaki açıklama, "doğru sollama" yapmak için bir kılavuz niteliğindedir.Farkında olmanız gereken ilk şey, Temel olarak sizin ekranınızda gördüğünüz diğer oyunculardır. Genelde sollama yaparken karışıklık olabilir yani sollama yaparken diğer çekiciye çarpabilirsiniz. Bunu kasıtlı olarak yapıyorsunuz demiyorum, bu kasıtlı olmayabilir. Bu nedenle bu duruma karşı koymak için aşağıda bazı pratik bilgiler yer almaktadır.


Sollama Yapıyorsanız;

- Önünüzdeki sürücüyü sollarken, her zaman "TAB" tuşu ile mesafeyi kontrol edin, en az 60m olduğunda sollamaya başlayın.
- Şeridinizde Kalın.
- Diğer sürücüyü solladınız, "TAB" tuşu ile tekrar kontrol edin, aranızda 100m mesafe olunca seyir şeridinize geçebilirsiniz.
- Diğer sürücüye farlarınızı yakmak ya da 2 kez kornaya basmak, alternatif olarak siz sürücüyü solladığınızda aranızda 100m mesafe olmasa bile sizin bakış açınız güvenli ise sollamaya çıktığınız şeride geçebilirsiniz. Ek olarak trafikte sollama yaparken altın ve centilmen bir kural olan, geçtikten sonra sağ ve sol sinyal lambalarını yakarak sollama yaptığınız sürücüye teşekkür edebilirsiniz.


Sollanıyorsanız;

- Şeridinizde Kalın.
- 90 km/h sürüyorsanız eğer, sollanıyorken hızınızı biraz düşürerek, sizi sollayan sürücüye şans verebilirsiniz.
- Sollanıyorken, sizi sollayan sürücü ile aranızda (60m yeterli) yeterli bir mesafe oluştuğunda, sollayan sürücüye 2 kere korna basarak sollama şeridinden çıkması için onu uyarabilirsiniz. Eğer gece sürüşlerinde sollanıyorsanız korna yerine uzun farlarınız ile sizi geçtikten sonra yeterli bir mesafe oluştuğunda onu uyarabilirsiniz sollama şeridinden çıkması için. Bu davranışlar sizi küçültmez aksine trafikte ya da uzun yolda tecrübenizi ve centilmenliğinizi gösterir.

Herkesin bu kurallara uyduğunu umut edersek, yollar çok daha güvenli olacaktır.
Diğer Notlar


Adminler, diğer sürücülere güvensiz davranışlar ya da hareketler sergilediğinizi gördüklerinde, Euro Truck Simulator 2 Multiplayer sunucularından sizi yasaklama hakkını gizli tutarlar.Yasaklandınız itiraz etmek istiyorsunuz yöneticilere özel mesaj atmanızı istemiyoruz ve bu bir çözüm olmayacaktır. İtiraz için konu açmanızı istiyoruz.Eğer kalıcı olarak yasaklandıysanız, Adminler bildirim yapmadan yasaklama hakkını gizli tutabilir. Yasaklanmanızı yeni bir hesap açarak aşmaya çalışmak "Yasaklanmadan Kaçmak" olarak kabul edilir.

Ara
Cevapla
Bunu Beğenenler:
 


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  [ETS2-MP] 1.16 Sürümü İçin Multiplayer Pompacı 2 1,460 12.06.2015, Saat:13:04
Son Yorum: serkanazerKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi