Oyuncu Caddesi - Full Oyun - Torrent İndir - Film - Dizi - Program Forumuna Hoşgeldiniz
Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir).
Sponsor Reklam

Admin avatar
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

NASA'dan korkutan açıklama!


Çevrimdışı Admin
#1

NASA'dan korkutan açıklama!

NASA'nın araştırmalarına göre 50 yıl içinde medeniyetin sonu gelecek. Bu sona neden olan sebeplerden birinin başında gelir dağılımındaki büyük eşitsizlik yer alıyor. Ardından yenilenemeyen kaynakların hızla tüketilmesi geliyor.

Bunun yanı sıra insan oğlunun doğaya verdiği zarar yüzünden doğal felaketler artacak ve gelişmiş teknoloji bunlara bir çare bulamayacak. Üstüne üstlük teknolojik ilerlemeler kaynakların daha hızlı tükenmesine neden oluyor ve elde edilen gelirin çoğu elit kesimde bulunuyor. Sonuç olarak, 'zengin daha zengin, fakir daha fakir' hale geliyor. Uzmanlar, örnek olarak Roma, Hun ve Mezopotamya medeniyetlerini gösteriyor. Tarihte, büyük medeniyetlerin sosyal ve ekonomik krizlerde yıkılma sürecine girdikleri belirtiyorlar. Şimdiyse bu hatalar tekerrür ediliyor.

1395852822_img20140326184832.jpg

Çözüm odaklı olmayan medeniyet daha fazla sömürmeye ve tüketmeye devam ediyor. NASA, toplumun bir an önce radikal değişikler yapması gerektiğini belirtiyor. Eğer hayati önem taşıyan bu sorunlar çözülmezse, medeniyetin büyük ve ani bir yıkım yaşaması kaçınılmaz olacak.

Ara
Cevapla
Bunu Beğenenler:
 
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi